MeKaN BuRaSı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeKaN BuRaSı

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çanakkale Savaşı'ndan

2 posters
YazarMesaj
Ali Kandır
Admin
Ali Kandır

Başarı Sistemi : 2

Çanakkale Savaşı'ndan Empty
MesajKonu: Çanakkale Savaşı'ndan   Çanakkale Savaşı'ndan Icon_minitimePaz Ekim 25, 2009 4:24 pm

Çanakkale Savaşın'dan
Cumartesi, 14 Mart 2009
Çanakkale Savaşı'nın en kanlı sahneleri yaşanıyordu... Kocadere köyüne büyük bir "Sargı evi" kuruldu. Kimi Urfalı, kimi Bosnalı, kimi Sivaslı, çok sayıda yaralı buraya getiriliyor ve tedavi ediliyordu.
Yaralı kahraman erlerden biri de Lapseki'nin Beypaş köyünden Halil'di. Yarası çok ağırdı. Nefes alıp vermesi gittikçe zorlaşıyordu. Kesik kesik kelimelerle komutanına:
- Komutanım! dedi. Ölme ihtimalim çok. Şu yazılı notumu arkadaşıma ulaştırın!.. Ben köylüm Lapsekili İbrahim Onbaşından bir Mecidiye borç aldıydım. Kendisini bir daha göremedim. Belki ölebilirim... Borçlu ölürsem söyleyin hakkını bana helâl etsin...
Komutan çok duygulandı. Kırmızıya boyanmış alnını eliyle silip saçını okşarken cevap verdi:
- Sen merak etme evlâdım.
Ve... Kahraman er Halil, biraz sonra komutanının kolları arasında şehit oldu...
Sargı evine sürekli yaralılar getiriliyor, bunlardan çoğu daha buraya ulaşmadan şehit düşüyordu. Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyordu.
Fazla zaman geçmedi. Komutana yeni bir künye ve yanında bir not ulaştı.Komutan daha gözyaşlarını silememişti. İçinde bir not bulunan kağıdı açıp okuyunca, olduğu yere yığılıp kaldı. Ellerini yüzüne kapatıp hüngür hüngür ağlamaya başladı.
O kağıttaki not şöyleydi
"Ben Beypaş köyünden arkadaşım Halil'e bir Mecidiye borç verdiydim. Kendisi beni göremedi. Biraz sonra taarruza kalkacağız. Belki ben dönemem. Arkadaşıma söyleyin. Ben hakkımı helâl ettim..."
https://gencmekan.hareketforum.net
Ixamxthexking
Admin
Ixamxthexking

Başarı Sistemi : 3

MesajKonu: Geri: Çanakkale Savaşı'ndan   Çanakkale Savaşı'ndan Icon_minitimeCuma Kas. 06, 2009 1:00 pm

ARKADASLAR ÇANAKKALE SAVASINDA BİR OLAY VAR
İNGİLİZLER KIYIDAN CIKARTMA YAPIYORLAR M.KEMAL VE ASKERLER 500 KİŞİ İNG.LER 5000 KİŞİ İNG.LER YENİLCEKLERİNİ ANLAYINCA FRANSIZLARI ORMANA DOĞRU YOLLUYOLAR VE ORADAKİ ARAZİDE TÜRKLERİ ÖLDÜRMELERİ EMRİNİ BEKLİYOLAR.ANCAK BİR SİS ÜZERLERİNE ÇÖKÜYO VE SİS ORTADAN KAYBOLUNCA HİÇBİR FRANSIZ KALMIO
BEN COK ETKİNLENDİM
http://www.google.com
Ali Kandır
Admin
Ali Kandır

Başarı Sistemi : 2

MesajKonu: Geri: Çanakkale Savaşı'ndan   Çanakkale Savaşı'ndan Icon_minitimeCuma Kas. 06, 2009 6:46 pm

haa Yusuf anlatmıştı
https://gencmekan.hareketforum.net

Çanakkale Savaşı'ndan
1 sayfadaki 1 sayfası